Podcast o pracy na Izbie przyjęć

Podcast o pracy na Izbie przyjęć

18/07/2018 Blog 0
Leftovers308

Czyli ponad godzina słuchania o mojej pracy, jak tam trafiłem, jakie rzeczy tam widzę i ogólnie o moich przemyśleniach w związku z tym.

Moje doświadczenia i mój typowy dzień w szpitalu, a wszystko po to, by skonfrontować to wszystko z mitem typowego polskiego szpitala oraz spróbować wyjaśnić, czemu relacje między pacjentami i personelem medycznym są takie napięte – także w szerszym kontekście, dlaczego relacje między wszystkimi ludźmi są takie napięte, skąd taka niechęć do kontaktów międzyludzkich jako takich.

Spis treści:
00:00 – Wstęp, czyli o czym będzie podcast i moje ukryte motywy.
00:02:08 – Moja perspektywa, czyli jak się znalazłem na izbie, jakie było moje przygotowanie do pracy, jakie wyzwania przede mną stanęły i jak wyglądał proces przystosowywania się.
00:15:46 – Jak wygląda dzień na izbie przyjęć, czym izba jest, jak wygląda przyjęcie i jakie mogą być z tym problemy; dziwne zachowania pacjentów, personelu i inne takie.
00:38:44 – Jak się pracuje na izbie i ogólnie w szpitalu, czyli mieć kontakt z pacjentami?; śmierć, niedokończone historie i czy lekarze wciąż gubią zegarki podczas operacji.
00:49:11 – czemu służba zdrowia wygląda obecnie jak wygląda, czyli o konflikcie dwóch filozofii, wpływie socjologii oraz sprowadzaniu wszystkiego do najmniejszego wspólnego mianownika.
01:02:27 – garść porad, żebyście mogli uniknąć popularnych błędów, które widuję na izbie przyjęć; życia to raczej nie uratuje, ale pozwoli chociaż zyskać czas.

Teraz zostaje mi tylko wyczekiwać waszych pytań po wysłuchaniu. Dziękuję za wysłuchanie i zapraszam do moich poprzednich nagrań:
https://garretreza.pl/podcasty/