1973

W tym roku zlikwidowano komunikację trolejbusową w Warszawie, w Polsce sobota stała się wolna od pracy, w warszawskim kościele oo. jezuitów na Starym Mieście prymas Stefan Wyszyński dokonał koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej (jak?), Motorola zaprezentowała na Manhattanie w Nowym Jorku pierwszy przenośny telefon, oficjalne otwarcie kompleksu World Trade Center, w Sydney uroczyście otwarto gmach opery, w Holandii z powodu kryzysu naftowego wprowadzono obowiązkowe „niedziele bez samochodów’” i odbył się pierwszy koncert AC/DC.

Filmowo to rok pierwszego odcinka serialu Kojak, niszczenia luster (Wejście smoka), kręcenia głową (Egzorcysta), wielkich duetów (Sissy Spacek i Martin Sheen w Badlands, Tatum O’Neal i Ryan O’Neal w Papierowym księżycu, Dustin Hoffman i Steve McQueen w Motylku, Robert Redford i Paul Newman w Żądle) oraz ekranizacji Wesela Wajdy.

Urodzili się m.in. Sean Paul, Akon, Kasia Kowalska, Joanna Brodzik, Agnieszka Dygant, Adrien Brody, Jorge Garcia, Juliette Lewis, Kate Beckinsale, Paul Walker, Andrew Lincoln, Seth MacFarlane, Jerzy Dudek i Stephenie Meyer.

Zmarł m.in. Bruce Lee (1940).

 

SERIALE

★★★★

mash poster tv

MASH - sezon II

Najlepsze odcinki: "For the Good of the Outfit", "Kim", "Carry On, Hawkeye", "The Incubator" i "As You Were".

Bez oceny

Mary Tyler Moore

Mary Tyler Moore - sezon IV

Najlepszy odcinek: „Better Late… That’s a Pun… Than Never”

All in the Family poster

All in the Family - sezon IV

Najlepsze odcinki: „The Games Bunkers Play‚”, „Archie Feels Left Out”, „Lionel’s Engagement” i „Pay the Twenty Dollars”.