W tym roku średnia pensja wynosiła ok. 2000 zł, władze zamknęły Klub Krzywego Koła (wolnomyślicielski i krytyczny względem władz komunistycznych), sejm uchwalił ustawę o obywatelstwie (zakaz posiadania podwójnego obywatelstwa odbiera obywatelstwo polskie emigrantom), w Warszawie otwarto Supersam, Samoa Zachodnie uzyskało niepodległość (od Nowej Zelandii), Marilyn Monroe śpiewała dla Kennedy’ego, Sam Walton dał początek sieci supermarketów Wal-Mart, odbył się pierwszy publiczny występ grupy The Rolling Stones oraz pierwszy transkontynentalny (Francja-Stany Zjednoczone) przekaz obrazu telewizyjnego, Pete Best został wyrzucony z grupy The Beatles, Jamajka ogłosiła niepodległość od Wielkiej Brytanii, Rosjanie rozpoczęli rozlokowywanie rakiet na Kubie, a Uganda uzyskała niepodległość (od Wielkiej Brytanii).
Urodzili się m.in. Jim Carrey, Jennifer Jason Leigh, Matthew Broderick, Katarzyna Figura, Emilio Estevez, Cezary Pazura, Tom Cruise, Wesley Snipes, Steve Carell, Demi Moore, Ralph Fiennes, Axl Rose, Cliff Burton, Jon Bon Jovi, Michael Balzary, Anthony Kiedis i Kirk Hammett.
Zmarli m.in. Michael Curtiz (1886) i Marilyn Monroe (1926).
Top najlepszych filmów roku
1. Harakiri
2. Cudotwórczyni
3. Lawrence z Arabii
4. Burza nad Waszyngtonem
5. Proces
FILMY
★★★★★
Cudotwórczyni ("Miracle Worker”)
Patrzyłem się jak w obrazek i chłonąłem każdą kolejną sekwencję. To obraz pełen energii, intensywny i żywiołowy, wart nagród i zachwytów.
Burza nad Waszyngtonem („Advice & Concent”)
Intensywny dramat polityczny. Wciąż złoty standard opowiadania o zakulisowym życiu polityków.
★★★
Rodzaj miłości ("A King of Loving")
To opowieść o miłości z innych czasów. On ją zaprasza na pooglądanie zdjęć ze ślubu jego siostry. Ona w wieku 19 lat jest jedyną, która nie wyszła za mąż.